„V První brněnské strojírně stavíme na dobrých vztazích a porozumění potřebám zaměstnanců. Jsem přesvědčen, že aby se na Velkobítešsku žilo o něco lépe, je i mezi jednotlivými obcemi a občany třeba rozvíjet podobné vztahy. Občané Bítešska mají nyní příležitost se spojit bez ohledu na různé názory a vzájemně si pomoci. Chci, aby náš region měl zastoupení na kraji, a proto podporuji Tomáše Kučeru, Josefa Macha a Františka Bradáče.“

Ing. Milan Macholán

generální ředitel PBS Velká Bíteš, a.s.

 

Odpovězte na soutěžní otázku a vyhrajte skvělé ceny! Odpovědi spolu se jménem a adresou pošlete nejpozději do 8. října 2016 na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo sms na 777 668 473.

Soutěžní otázka: Jak se jmenuje kandidát KDU-ČSL na hejtmana kraje Vysočina?

1. cena: Zájezd do Bruselu pro dvě osoby na pozvání Tomáše Zdechovského, europoslance za KDU-ČSL

2. cena: Dárkový koš od senátora Fr. Bradáče za 1 500 Kč

3. cena: Dárkový koš od Josefa Macha za 1 000 Kč

4. cena: Dárkový koš od Tomáše Kučery za 500 Kč

5. - 7. cena: Láhev medoviny (věnuje Ing. Pavel Janšta)

8. – 9. cena: Poctivý med z Bítešska (věnuje Ing. Pavel Janšta)

10. – 12. cena: Vstupenky pro dva na koncert Bítešského hudebního půlkruhu (věnuje Otto Hasoň)

13. – 15. cena: Dárkový balíček sladkostí POEX

16. – 18. cena: Dárkový balíček zubní hygieny (věnuje MUDr. Eva Brázdilová)

„Podporujeme Josefa Macha (starostu Osové Bítýšky), Tomáše Kučeru (místostarostu Velké Bíteše) a Františka Bradáče (senátora z Velkého Meziříčí) ve volbách do krajského zastupitelstva. Chceme mít díky nim informace a přístup k dění na krajské úrovni.“

 

Ing. Ladislav Melichar, starosta Březí

Marie Sýkorová, starostka Březského

Jan Požár, starosta Čikova

Pavla Chadimová, starostka Heřmanova

Marie Svobodová, starostka Hlubokého

Blažej Gruber, starosta Jasenice

Ing. Pavel Křeček, starosta Jinošova

Ing. Jan Strašák, starosta Krokočína

Marie Smejkalová, starostka Křižanova

Luboš Mencler, starosta Křoví

Milada Strakerlová, starostka Milešína

Jitka Chocholáčová, starostka Nové Vsi

Karel Klíma starosta Nových Sadů

Josef Svoboda, starosta Pucova

ing. Pavla Habánová, starostka Radňovsi

Petr Dočkal, starosta Rozseče

Karel Kuba, starosta Vidonína

Luděk Klíma, místostarosta Vlkova

Květuše Dubjuková, starostka Záblatí

  

Odpovědi našich zastupitelů pro Exit 162

 

Tomáš Kučera (KDU-ČSL):

 

Byl jsem jedním ze 45 zastupitelů kraje. Všechny aktivity tedy byly o týmové práci s kolegy z KDU-ČSL i ostatních stran. Podrobně mapuji výstavbu vysokorychlostní tratě protínající náš region. V Bíteši se nám podařilo změnit její vedení tak, aby byla až za dálnicí, kde zároveň bude zastávka Velká Bíteš. Jsem s tím spokojen. V rámci výboru pro regionální rozvoj VRR jsme připomínkovali nastavení některých dotačních programů. Kolegové ve výboru regionálního rozvoje podpořili návrh, který jsme podali společně se starostou Třeště, na možnost použití dotací z Fondu Vysočiny na více místních částí v rámci jednoho města, kdy byly místní části měst diskriminovány v možnosti čerpání dotací proti samostatným obcím. Toto opatření velmi pomůže Velké Bíteši, která má velký počet místních částí. 

 

 Josef Mach (KDU-ČSL):

Byl jsem místopředsedou dopravní komise a podílel se na její práci. Jen připomenu, že kraj opravil například silnici Velkým Meziříčím a Jabloňovem, vybudoval kruhovou křižovatku ve Velké Bíteši a nyní rozjíždí opravu silnice do z Velké Bíteše do Křoví.  Podařilo se nám spravit silnici od Vlkova do Křoví. Dopravní komise se schází každý měsíc a několikrát jsem její jednání i vedl. Věnuje se zimní údržbě silnic, rozvrhu oprav komunikací, plánu činnosti Správy a údržby silnic a dopravní obslužnosti jak v autobusové, tak ve vlakové dopravě.

Dopravní komisi Rady Kraje Vysočina byl dlouhodobě projednáván hodně obsáhlý materiál s názvem "Veřejná doprava Vysočiny". Tento byl dopravní komisí schválen s doporučením Radě Kraje Vysočina, aby ho též přijala. Intenzivně pracuji na tom, aby byla veřejná doprava na Vysočině propojena s Integrovaným dopravním systémem Jihomoravského kraje, a vypadá, že se to podaří.