Co jste během volebního období udělal pro region Velkobítešska?

O mně je známo, že je mojí prioritou zdravotnictví a sociální politika, kterým jsem se intenzivně věnoval i v práci poslance. Nevýhodou poslanecké práce je, že poslanec je sice zvolen v určitém kraji, ale je poslancem České republiky, takže nemůže konat pouze pro svůj pro svůj kraj. Přesto si myslím, že moje kroky pro občany Velkobítešska pozitivní dopad měly - například jsem prosadil poslanecký návrh zákona, který zlepší přístup zdravotně postižených ke kompenzačním pomůckám, zvýší se jim také příspěvek na mobilitu, stejně jako mám radost, že jsem byl třikrát úspěšný při jednání o státním rozpočtu, kde jsem prosadil pozměňovací návrhy na zvýšení investic v sociálních službách a mohl bych pokračovat. Rád jsem pomáhal zástupcům samospráv s jejich problémy – jeden z nich jsem například řešil se starostou Osové Bítýšky panem Josefem Machem a v nedalekém Křižanově jsem ve spolupráci s vedením města řešil znovuobnovení zastávek rychlíků a závažný problém bývalé varny pervitinu.

 

Kolikrát jste Velkou Bíteš navštívil?

Do Bíteše jezdím velmi rád a poměrně často, už jenom proto, že zde mám řadu přátel. Navštívil jsem zde v rámci svých pravidelných poslaneckých dnů např. Domov bez zámku, Domov sv. Kamélie nebo Dětskou psychiatrickou nemocnici. Také jsem v rámci Bítešské akademie diskutoval s místními občany nad problémy zdravotnictví.

 

Proč by ve volbách měli voliči podpořit zrovna Vás?

Vždy je strašně těžké přesvědčovat lidi, proč zrovna ten, který člověk má být zvolen do určité funkce a proč to třeba nemá být někdo jiný. Jsem sebekritický člověk a vím, že mám svoje klady a přednosti a také své chyby a omezení. To, čím dle mého názoru mohu přesvědčit, je moje zkušenost v mé profesi lékaře manažera i čtyřleté zkušenosti a výsledky mé práce ve Sněmovně. A druhou devizou, kterou mohu nabídnout, je zaujetí pro práci pro lidi kolem sebe.